Pískovací kabina 220L - Automotive

VýrobceAutomotive
Kód produktu160608
Záruka24 měsíců
Vaše cena:6 767 Kč
5 593 Kč bez DPH
Dostupnost:Do 2 dnů u nás


Popis produktu: Pískovací kabina 220L - Automotive


Technické parametry:
  • Objem: 220L
  • Celkové vnější rozměry: 960x630x650mm
  • Napětí pro osvětlení: 115V/230V
  • Maximální použitelný tlak: 125PSI (8bar)
  • Hrubá váha/Čistá váha: 51kg/48kg
Návod k použití pískovací kabiny Návod k použití pískovací kabiny

Detailní popis:

Pískovací kabina o objemu 220L je zařízení určené pro obrušování, zahlazování hran a koncovou úpravu součástek, částí strojů a nářadí. Pískovací kabina funguje na principu foukání natlakovaného vzduchu, jež sebou strhává abrazivní obrušovací materiál.

Veškerá mechanická práce a obrušování pak probíhá bezpečně uvnitř pískovací kabiny, která je opatřena bočním víkem s madlem pro jednopduchou manipulaci. Natlakovaný vzduch se do kabiny přivádí z kompresoru za pomocí tlakové hadice, která ovšem není součástí dodávky.

Používaný vzduch nesmí obsahovat vodní kondenzát a mastnost. V zadní části pískovací kabiny se nachází otvor pro odsávání prachu, kde se připojuje odsavač prachu, který také není součástí dodávky. Nepoužívat standardní vysavač, došlo by k jeho znehodnocení!

Součástí pískovací kabiny je osvětlení, které je nutné zapojit dle příslušných norem ČSN. Jako obrušovací materiál se používá abrazivum, které vám doporučí prodejce daných materiálů. Jednotlivé druhy obrušovacích materiálů se liší složením, ale zpravidla velikostí zrn.

Abrazivní materiál se sype do trychtýřovitého zásobníku pískovací kabiny. Nasávací hubice musí být zasunuta a ponořena právě v tomto zásobníku, v nasypaném abrazivním materiálu. Předmět určený k obrušování se vkládá do pískovací kabiny bočními dvířky, které je nutné následně zajistit proti otevření.

Při práci s pískovací kabinou vsuňte ruce do rukavic v přední části stěny boxu. Jednou rukou uchopte piskovaný předmět a druhou rukou držte pistoli. Dávejte pozor, aby přímý tok abraziva nepoškodil rukavice. Vrchním průhledem z tvrzeného skla sledujte svou činnost.

Žvotnost pískovací kabiny lze prodloužit pokrytím vnitřní stěny boxu fólií z PVC nebo gumy. Průhled z tvrzeného skla je chráněn fólií, která se však časem opotřebí a lze nahradit jinou fólií podobného typu. Náhradní fólie do pískovací kabiny není součástí dodávky.

Abrazivní materiál do pískovacích kabin průběžně obměňujte a k jeho vypouštění používejte otvor umístěný na spodní straně boxu. Tento použitý materiál nevyhazujte do komunálního odpadu, ale zajistěte jeho správnou likvidaci dle zákonů.

Schéma konstrukce pískovací kabiny 220L:

Schéma konstrukce pískovací kabiny
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první!


K tomuto produktu zatím nebyl vložen žádný dotaz.
Nový dotaz
Loading...