Ponorné čerpadlo HC8 M

VýrobceAlfapumpy
Kód produktu230520
Hmotnost4.5 kg
Záruka24 měsíců
Vaše cena:1 472 Kč
1 217 Kč bez DPH
Dostupnost:Do 1 dnů u nás


Popis produktu: Ponorné čerpadlo HC8 M

Účel a použití čerpadla

Ponorné čerpadlo HC8 M je určeno pro čerpání čisté a mírně znečistěné vody (max. velikost pevných částic 5 mm) bez obsahu abrazivních částic do max. teploty 35? C.

Je vhodné pro použití v domácnostech, zahradnictví a zemědělství, pro sanitární účely a podobně. Například k napouštění a vypouštění bazénů, čerpání jímek, odvodňování sklepů, čerpání vody ze studní, nádrží, rybníků apod.Čerpadlo může být trvale ponořené. Vyniká také schopností vyčerpat vodu až do úrovně 10 mm.

Není vhodné k trvalému provozu (například umělé potůčky, vodopády, vodotrysky), k čerpání chemických produktů, potravin, slané vody a vody obsahující abrazivní (schopné obrušovat – brusné) částice jako písek, štěrk atd.

Popis čerpadla a funkce

Čerpadlo má plášť skříň z kvalitního nárazuvzdorného plastu. Hřídel motoru je utěsněna keramickou mechanickou ucpávkou. Motor je vybaven zabudovanou tepelnou pojistkou, která chrání čerpadlo proti přehřátí a přetížení. Čerpadlo je vybaveno zabudovaným hladinovým spínačem, který ovládá chod čerpadla v závislosti na hladině čerpané vody, přičemž vypínací hladina je cca 10 mm.

Integrovaný hladinový spínač

Čerpadlo má zabudovaný hladinový (plovákový) spínač. Nemůže tedy dojít k jeho zachycení o stěnu jímky či jiné předměty a proto ho lze použít v jímkách malých rozměrů (23 x 17 cm). V případě potřeby lze hladinový spínač vyřadit z provozu (uzamknout) ručním šoupátkem na plovákové komoře. V tomto případě však musíme pozorně hlídat hladinu čerpané vody, aby neklesla pod cca 10 mm – nebezpečí chodu na sucho a poškození keramické ucpávky či dalších částí čerpadla.

Technické údaje - Ponorné čerpadlo HC8 M

jmenovité provozní napětí V AC 230

elektrický příkon W 400

max. dopr. množství l/h 7000

max. dopr. výška m 8

max. ponor pod hladinou m 8

max. teplota čerpané kapaliny ?C 35

přípojka na hadici G1¨ - G1?¨

max. rozměr pevných částic v kapalině mm 5

délka pohyblivého přívodu m 10

třída el. ochrany 1

el. krytí IP X8

hmotnost čerpadla kg 4,5

stránky výrobce: www.ponorna-cerpadla.cz


Dokumenty ke stažení:
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první!


ponorné čerpadlo HC8 M23.04.2017 08:48
V období déle trvajících dešťů se nám do suterénu zahradní chatky tlačí spodní voda ( v blízkosti je potok). Momentálně odčerpávání řešíme čerpadlem, které ale musíme zapínat sami. Uvažujeme o zakoupení čerpadla se zabudovaným spínačem. Jaká je prosím minimální hloubka jímky pro uložení čerpadla? Děkuji za odpověď.
Re: ponorné čerpadlo HC8 M24.04.2017 16:28
Dobrý den, zapínací hladina plovákového spínače je cca 15 cm, proto bychom doporučili jímku hlubší než 16 cm.
alfapumpy HC 8M27.11.2018 09:13
dobrý den, mám od vás čerpadlo cca 3 roky a teď se často stává, že integrovaný plovák nesepne. Můžete mi poradit co s tím ? popřípadě pošlete fotku, jak má správně vypadat plováková komora. Zkontroloval bych, jestli se něco neulomilo. předem děkuji.
Re: alfapumpy HC 8M27.11.2018 15:48
Dobrý den, bohužel funkce plováku je komplikovanější, je potřeba zaslat na servis. Pro přesnější informaci, prosím volejte na servis ALFA pumpy 585417604. Děkujeme za Váš dotaz.
hladinový spínač03.05.2019 18:07
Dobrý den, potřeboval bych čerpadlo k zabezpečení strojovny bazénu, které by v případě průniku vody do strojovny odčerpalo vodu do co nejnižší hladiny, řádově maximálně 10 mm. Hodí se toto čerpadlo ?
Re: hladinový spínač05.05.2019 19:33
Dobrý den, čerpadlo HC8 je v automatickém režimu (zapnutý plovákový spínač) schopno vyčerpat vodu do hladiny cca 8 cm. Z toho důvodu pro Vámi zamýšlené využití vhodné není. Blíže Vašim požadavkům je čerpadlo ZERO 8 - 550, které naleznete také v kategorii "Drenážní čerpadla". Čerpadlo ZERO je schopno vyčerpat hladinu cca do 2,5 cm v aut. režimu. Děkujeme za Váš dotaz.
Nový dotaz
Loading...