Ponorné čerpadlo Ruche 2T - kabel 15m

VýrobceAlfapumpy
Kód produktu418147
Hmotnost4 kg
Záruka24 měsíců
Vaše cena:2 180 Kč
1 802 Kč bez DPH
Dostupnost:Do 1 dnů u nás


Popis produktu: Ponorné čerpadlo Ruche 2T - kabel 15m

Technické parametry čerpadla ruche 2T

- horní sání


průtok čerpadla: Q 0,2 - 0,4 l/s
dopravní tlak: Pdo 0,40 - 0,0 Mpa
dopravní výška: Hdo 40 - 0 m
maximální ponor pod hladinou: 5 m
maximální výstupní tlak: Pmax 63 m
minimální průměr vrtu: 100 mm
výtlačná přípojka na hadici: G 1/2" až 3/4"
provozní napětí: 230 V
kmitočet: 50 Hz
maximální průměr čerpadla: 99 mm
délka čerpadla: 275 mm
hmotnost bez přívodních vodičů: 3,3 kg
délka přívodního kabelu: 15 m
provozní režim: S3 1,5h/20 min

Použití
Ponorné čerpadlo RUCHE slouží k čerpání čisté a mírně zkalené vody bez obsahu mechanických nečistot do maximální teploty 30 stupňů Celsia. Škála použití tohoto čerpadla je velmi široká, a to jak k zásobování vodou v rodinných domcích a na chatách, k přečerpávání do nádrží, k odvodňování, tak i k postřiku zahrádek, mytí vozidel, hospodářského nářadí atd.
Obsluha čerpadla je velmi jednoduchá a nemalou výhodou jsou jeho vnější rozměry, které umožňují použití i ve vrtaných studních již od průměru 100 mm. Další jeho výhodou je nízká hmotnost, nízká spotřeba elektrické energie, snadná přemístitelnost a instalace k provozu. Čerpadlo RUCHE 2T je vybaveno tepelnou pojistkou TEXAS INSTRUMENTS, která jej automaticky odpojí v případě přehřátí jeho pracovní cívky. Po vychladnutí se elektrický obvod opět sepne. Tímto je cívka chráněna proti spálení.

Popis
Čerpadlo je konstruováno jako ponorné. Pracuje na principu elektromagnetu. Statorová cívka přitahuje kotvu ve frekvenci napájecího napětí a ta uvádí do pohybu pracovní pryžový píst. Čerpadlo tedy pracuje jako vibrační. Všechny pohyblivé části jsou uloženy v silenblocích. Těleso čerpadla je vyrobeno z hliníkových slitin, pracovní pohyblivé části z pryže. K čerpadlu je standardně připojen přívodní vodič délky 15m s vidlicí. Čerpadlo pracuje v režimu S3 -1,5h/20 min, To znamená, že po 1,5 hodinách nepřetržitého chodu je nutné jej na 20 minut vypnout. V případě, že se toto neučiní, dochází ke škodlivému namáhání cívky čerpadla. Může dojít k vypnutí samočinnou tepelnou pojistkou. Po schládnutí pojistka čerpadlo opět zapne.

Příprava k provozu
Na vývod čerpadla nasadíme hadici, čerpadlo upevníme za otvor ve vrchním nálitku na závěsnou šňůru, která je k čerpadlu dodávána, nebo silonové lanko a spustíme do čerpané kapaliny. Přívodní šňůru zasuneme do zásuvky 230 V 50 Hz, která je jištěna jističem 6A a opatřena ochranným vodičem, tím je čerpadlo zapnuto.Po prvním uvedení čerpadla do provozu zkontrolujte po 0.5 - 1.0 hodině chodu šrouby na těle čerpadla, zda nejsou povoleny. Další kontrolu proveďte za 20 - 25 hodin chodu. Čerpadlo nevyžaduje žádnou další údržbu.

Uvedení do chodu
Čerpadlo se uvádí do provozu zasunutím zástrčky do zásuvky a vypíná vytažením.

Opravy a reklamace
Na čerpadlo poskytujeme záruku 24 měsíců. Záruka se vztahuje na výrobní vady, nevztahuje se na vady způsobené nesprávným použitím nebo neodbornými zásahy.

Upozornění
Před spuštěním čerpadla do čerpané kapaliny je nutné zkontrolovat přívodní
šňůru, zda není mechanicky poškozená. V tomto případě Vám opravu provede pouze odborná opravna výměnným způsobem. Veškeré opravy elektrické části čerpadla může provádět pouze odborný servis. Čerpadlo nesmí být v žádném případě zavěšeno na přívodním kabelu ! ! ! Čerpadlo je spotřebič třídy 1, síťový přívod obsahuje ochranný vodič. Musí být připojeno k rozvodu, který je proveden dle ČSN.
Čerpadlo je konstruováno jako ponorné a může být ponořeno dlouhodobě. Naopak je nutné, aby v normálním režimu chodu bylo vždy ponořené. Před jakoukoliv manipulací je nutné čerpadlo odpojit od sítě vytažením ze zásuvky. Čerpadlo se nesmí používat při teplotách pod 0 stupňů Celsia. Dodavatel neručí za škody vzniklé nesprávným použitím výrobku.

Pro více informací navštivte stránky výrobce www.ponorna-cerpadla.cz

Dokumenty ke stažení:
Tento produkt zatím nikdo nehodnotil, buďte první!


K tomuto produktu zatím nebyl vložen žádný dotaz.
Nový dotaz
Loading...